Warszawa da się lubić - czyli wycieczka trzecioklasistów do stolicy

zamek

W środę 15 października uczniowie klasy IIIa i III b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Stolica przywitała nas piękną , słoneczną pogodą.

Najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci z zachwytem samodzielnie eksperymentowały. W CNK nauka jest fascynującą zabawą, rozwijającą zainteresowania, kreatywność i ciekawość świata. Dzięki zdobyczom nauki możemy cieszyć się dłuższym życiem i lepszym zdrowiem, lepiej dbać o nasze środowisko, mieć dostęp do niemal nieograniczonych zasobów informacyjnych, poro­zumiewać się na odległość.

Po obiedzie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Dzieciom podobał się Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta oraz Rynek z Syrenką. Chłopców zainteresował Stadion Narodowy i rzesze szkockich kibiców w kiltach, którzy  pozostali w stolicy po wczorajszym meczu z reprezentacją  Polski  i zwiedzali Warszawę.

Wizyta w Warszawie pozostawiła niezapomniane wrażenie.

Autor: Katarzyna Sielska