Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Chełmży

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Chełmży

Ceremoniał przekazania sztandaru

 Od 1970 roku, kiedy nadano szkole imię i ufundowano sztandar, Rada Pedagogiczna spośród uczniów przedostatniej klasy wybiera członków pocztu sztandarowego. Tę zaszczytną funkcję mogą pełnić uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce i wzorową lub bardzo dobrą oceną z zachowania. Chorążego i przyboczne pocztu cechuje nienaganna postawa i wysoka kultura osobista. Ceremoniał przekazania sztandaru odbywa się podczas uroczystości pożegnania absolwentów.

Oto asysty sztandaru na przestrzeni lat:

 

2017/2018

Klaudia Huzarska, Michał Bazanowski, Weronika Belska

v 

 

2016/2017

Weronika Belska, Jan Węgrzyn, Klaudia Lis

c

 

 

2015/2016

Jagoda Jabłońska, Mikołaj Lutobarski, Wiktoria Ścibior

b

 

2014/2015

Zuzanna Sulecka, Fryderyk Sawiński, Jowita Wierzbowska

m

 

2013/2014

Klaudia Kuligowska, Kamil Ficerman, Olga Lutobarska

e

 

2012/2013

Agnieszka Majewska, Konrad Smyczyński, Wiktoria Sulecka

q

 

2011/2012

Aleksandra Wysocka, Mikołaj Kuczma, Karolina Rocławska

f

 

2010/2011

Weronika Ficerman, Andrzej Koślicki, Nina Zielińska

o

 

2009/2010

Lena Przybyszewska, Michał Weber, Maja Marchlewska

y

 

2008/2009

Paula Sadzikowska, Mateusz Bogalecki, Justyna Jurkiewicz

n

 

2007/2008

Iga Fabińska, Dawid Kobusiński, Paulina Szkodzińska

o

 

2006/2007

Oliwia Drost, Mateusz Jaworski, Dominika Meller

t

 

2005/2006

Iga Zielińska, Cezary Kufel, Ewa Klicman

 

2004/2005 

Aleksandra Woronowska, Paweł Ziółkowski, Eliza Dec

 

2003/2004 

Agata Kwapisz, Mateusz Jeziorski, Anna Konieczek

 

2002/2003 

Kamila Bałdyga, Michał Piotrowski, Małgorzata Wiśniewska 

 

2001/2002 

Monika Gościniak, Maciej Zadróżyński, Joanna Konieczek 

 

2000/2001 

Weronika Woronowska, Michał Kwiatkowski, Daria Ziółkowska 

 

1999/2000 

Aleksandra Groszewska, Wojciech Wyka, Magdalena Gniadek 

 

1998/1999 

Agnieszka Pawlikowska, Mirosław Szyczewski, Monika Becker

 

1997/1998 

Karolina Birecka, Marcin Beszczyński, Magdalena Retkowska 

 

1996/1997

Joanna Pokorniecka, Krzysztof Ramowski, Justyna Włodarczyk

 r

1995/1996 

Grażyna Łączyńska, Rafał Lewandowski, Dorota Zdrojewska 

 

1994/1995

Agnieszka Kończal, Marcin Kleszcz, Magdalena Zielińska 

 

1993/1994 

Małgorzata Zielińska, Adam Kruszczyński, Katarzyna Brutkiewicz 

 

1992/1993

Agnieszka Zdziech, Przemysław Fiugajski, Dorota Warot

 

1991/1992

Magdalena Zembrzuska, Mariusz Szlendak, Joanna Rutkowska 

 z

1990/1991

Katarzyna Becel, Wojciech Kaatz, Małgorzata Kicińska

 b

1989/1990

Anna Janowska, Tomasz Zieliński, Iwona Klarkowska 

 j

1988/1989

Aleksandra Dąbrowska, Jacek Sobolewski, Violetta Ciołek 

s 

1987/1988

Agnieszka Preis, Mariusz Chrzanowski, Anna Kozieł

p 

1986/1987

Aneta Grzecznowska, Piotr Birecki, Elżbieta Salamon

 z

1985/1986

Sylwia Zagórska, Piotr Birecki, Edyta Pudło

p 

1984/1985

 

Małgorzata Skrzypczak, Robert Pietrowski, Joanna Markuszewska 

1983/1984

 

Józefa Łapczyńska, Robert Dąbrowski, Małgorzata Kurkowska

 

1982/1983

 Małgorzata Kalisz. Zalewski, Agata Guranowska

 

1981/1982

Grażyna Tworek, Beata Guranowska

 m

1980/1981

Ewa Mączkowska

 z

1979/1980

Elżbieta Piotrowicz, Marek Dzielski, Mariola Szymborska

 

1978/1979

Dorota Piotrowska, Jerzy Lankiewicz, Agata Kuna 

 

1977/1978

Marzanna Sowa, Mirosław Adamski, Krystyna Remlein 

 

1976/1977

Elżbieta Ostrowska, Mariusz Lau, Ewa Laskowska

 o

1975/1976

Maria Przybyło, K.Gronikowski, Nina Życka

 

1974/1975

Małgorzata Kręgiel, Paweł Bobiński, Urszula Cieślińska

 

1973/1974

Beata Grąbkowska, Jan Majerowski, Anna Jackowska 

 

1972/1973

Alina Ruta, Grzegorz Dzielski, Ewa Brudniak

 

1971/1972

R.Marcinkowska, Michał Komowski, Małgorzata Lech

b 

1970/1971

Wiesława Jankowska, T.Urbański, Anna Groszewska 

 

Pierwszy Poczet Sztandarowy 

maj 1970

A. Świtajska, Andrzej Lech, K. Peplińska

m

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska