SZKÓŁKA KOLARSKA NA MOTOARENIE

22 września na Motoarenie w Toruniu odbyła się inauguracja szkółek kolarskich z województwa kujawsko- pomorskiego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa pod nazwą „W pogoni za Mają i Majką, szukamy następców Kwiatka”. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Chełmża a zarazem uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystej prezentacji szkółek kolarskich. Marta Marchlewska, Wiktoria Szymańska, Wiktoria Czajkowska, Kinga Kowalczyk, Miłosz Makarowicz i Bartek Orczykowski zaprezentowali się zgromadzonej publiczności i wspólnie z zaproszonymi gośćmi przejechali w kolumnie po torze żużlowym na Motoarenie. Wśród zaproszonych gości byli olimpijczycy z Rio : Edyta Jasińska, Natalia Pamela Rutkowska, Michał Gołaś, Krzysztof Maksel, Piotr Całbecki- marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Wacław Skarul- Prezes Polskiego Związku Kolarskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i wzięli udział w wyścigach kolarskich wokół Motoareny. Na koniec zawodnicy mieli okazję brać udział w pokazie młodych adeptów szkółki żużlowej pod kierownictwem Jana Ząbika. Udział w spotkaniu Szkółek Kolarskich zawodników z Chełmży był dobrą okazją do integracji między klubami kolarskimi z województwa kujawsko- pomorskiego.

Autor: Krzysztof Dembiński