Wakacyjne wspomnienia

w

Naj­wspa­nial­szym ba­gażem, który można przy­wieźć z wa­kac­ji, jest ten pełen niez­wykłych wspomnień...

Wakacje minęły, pozostały wspomnienia, pamiątki i zdjęcia. Kilkoro uczniów podzieliło się nimi ze szkolnym administratorem. Zuzia, Tymon i Kuba byli w Zakopanem. Ida i Adaś pływali po jeziorach na kajakach. Byli też nad morzem, tak samo jak Zuzia i Maja. Natasza zwiedzała Warszawę. Adaś i Marcel spędzali wakacje bliżej domu – odwiedzali Toruń. Wszystkim dzieciom, które napisały o swoich wakacjach i przysłały zdjęcia – bardzo dziękuję!

Dzień dobry. Wczoraj z mamą, kuzynką, ciocią i moim bratem byliśmy w Toruniu, a konkretnie w z.o.o.  Karmiłem tam zwierzątka takie jak osły i kózki. Jeszcze grałem turniej w basketball (koszykówka). Wakacje są super!

Adam K. kl. 4b

11 lipca wyjechałam w góry z moją rodziną – bratem, mamą, tatą, i wujkiem. W drodze do Krakowa zwiedziliśmy Jasną Górę w Częstochowie. W Krakowie zwiedzaliśmy Sanktuarium w Łagiewnikach, tam widzieliśmy celę i grób Św. Faustyny, w nowo otwartym centrum Jana Pawła II. W kościele wszystkie ołtarze to mozaiki wykonane z kolorowych kamyków. Odwiedziliśmy też Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki i Sukiennice. Widzieliśmy też Smoka ziejącego ogniem. Udało nam się znaleźć kawiarenkę o nazwie ,,Dziurawy Kocioł” to miejsce z przedmiotami i daniami z filmu pt.  „Harry Potter”. Z Krakowa jechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej. W drodze podjechaliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce i do Wadowic gdzie oglądaliśmy dom rodzinny Karola Wojtyły.

Ach … Dojechaliśmy do Zakopanego gdzie byliśmy 4 dni. Podziwialiśmy Morskie Oko, Krupówki, Gubałówkę … Zwiedzaliśmy tyle, że nie będę pisać, ale jednak o Gubałówce napisze.  Gdy byliśmy na niej, to ja z bratem bawiliśmy się w parku linowym. Gdy już skończyliśmy, poszliśmy na tak zwaną zjeżdżalnię grawitacyjną. Właśnie tam rozcięłam sobie nogę czekała nas wizyta w szpitalu i szycie Płacz

Po powrocie żeby odpocząć od wakacji tydzień spędziliśmy na jachcie. Pływaliśmy po najdłuższym jeziorze w Polsce – Jezioraku.

Zuzanna B. kl. 4b

W te wakacje było trochę szaleństwa, choć nie dopisywała pogoda. Ale jak już przestało padać mogliśmy się świetnie poślizgać w błotku. Większość wakacji spędziliśmy w kajaku. I w końcu udało się nam zapisać do sekcji kajakowej w Chełmży. Teraz jesteśmy nad morzem.

Idalia i Adam kl. 3c i 2d

KARWIA I STEGNA. Było upalnie ale spotkaliśmy bałwana Olafa i trochę nas ochłodził.

Zuzia G. kl. 3a

Podczas wakacji byłem w Zakopanem. Wjeżdżałem tam na Gubałówkę i Kasprowy Wierch. Wędrowałem górskimi szlakami. Podczas wyjazdu na Słowację zwiedziłem Zamek Orawski, Demianowską Jaskinię i miasto Liptowski Mikulasz. Podziwiałem widoki płynąc Dunajcem. W wolnym czasie pływałem w basenach termalnych. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kraków i Częstochowę. To były udane wakacje!

Jakub P. kl. 5b

GDYBY NIE SZKOŁA, NIE DOCENILIBYŚMY WAKACJI Wyluzowany