Święto prozy i poezji w Warszewicach

CZY WIECIE, CO ŁĄCZY

JANA BRZECHWĘ, WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO

I HENRYKA SIENKIEWICZA ?

- kolejny konkurs z udziałem naszych uczniów.

Zapewne nie wiecie, co wspólnego mają ze sobą ci panowie?

Zachęcam zatem do obejrzenia foto–relacji

z XVI Powiatowego Konkursu Interpretacji Teatralnej Poezji i Prozy Polskiej dla dzieci i młodzieży,

który odbył się w Szkole Podstawowej w Warszewicach w dniu 1 marca.

Jana Brzechwę prezentowali dwaj uczniowie:

- Bartosz Żuchowski z klasy III A – wiersz „Prot i Filip”,

- Dominik Zieliński z klasy III B – który za wiersz „Brudas” zajął III miejsce w kategorii klas młodszych.

Byli jeszcze z nami: Klaudia Rybacka i Maksymilian Kuligowski z III A, którzy tym razem wystąpili z ramienia Biblioteki Dziecięcej w Chełmży.

Natomiast twórczość Wojciecha Młynarskiego zainspirowała

- Michała  Bazanowskiego z klasy V A do brawurowej kreacji utworu „Jesteśmy na wczasach”. Zajął on I miejsce w kategorii klas V – VI szkół podstawowych.

Atmosfera na konkursie była iście rodzinna. Niektórzy wykonawcy znali się już z poprzedniej edycji, z innymi nawiązaliśmy nowe kontakty. Zresztą od organizatorki spotkania, pani Hanny Wojnowskiej każdy z nas otrzymał „kamyczek szczęścia”, który to talizman ma chronić przez cały rok, do przyszłego konkursu…

Miło nam było, że wśród uczestników spotkaliśmy też naszych absolwentów: Julię Fabińską, Agatę Szwaję i Fryderyka Sawińskiego. Jak oni wydorośleli ? Jak poważnie prezentowali się we fragmentach „Pana Wołodyjowskiego”, „Krzyżaków”, „W pustyni i w puszczy”. Jeszcze niedawno odgrywali u nas teatralne role, a tu, proszę, proza Henryka Sienkiewicza była dla nich kolejnym wyzwaniem.

Dziękuję uczniom naszej szkoły, że tak godnie reprezentowali swoją placówkę.

Gratuluję sukcesów.

Paniom nauczycielkom: p. Zofii Dembek i p. Joannie Chmielewskiej dziękuję za przygotowanie dzieci młodszych do występu.

Autor: Marzanna Matyasik