Pierwszaki w Młynie Wiedzy

W dniu 18 lutego uczniowie klas Ic i Id udali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Dopisała nam nie tylko dobra aura, ale i dobre humory uczestników.

Odwiedziliśmy pierwsze centrum nauki w regionie, a w nim namiastkę osiągnięć nauki, techniki i kultury z różnych epok, a tym samym osiągnięcia najwybitniejszych polskich i światowych naukowców i ludzi sztuki. Zwiedziliśmy interaktywne wystawy łączące naukę z dobrą zabawą.

Największym zainteresowaniem cieszył się model koryta rzeki, który nawiązywał do Wisły płynącej przez Toruń.  Model przedstawiał stanowiska o tematyce hydrologicznej, biologicznej i ekologicznej , mieszczą się tutaj takie atrakcje, jak winda wodna, fontanna oraz model m.in. oczyszczalni ścieków i tamy.

Głównym tematem wystawy był Ruch Obrotowy, m.in. stanowiska mechaniczne związane z zastosowaniem koła oraz eksponaty związane z Układem Słonecznym. Dzieci chętnie bawiły się w sali luster, a także w strefie opisującej ekosystemy i przybliżające życie zwierząt i roślin , z którymi obcujemy na co dzień. Uczniowie  poznawali budowę człowieka. Ciekawym doświadczeniem była strefa, mieszcząca się na końcu wystawy, umożliwiająca obcowanie z muzyką i różnorodnymi instrumentami. Oczywiście była także okazja, aby wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Myślę, że wyjazd był wyjątkową okazją do doświadczania nauki i techniki w interaktywny sposób, a przy tym do miłego spędzenia czasu wśród rówieśników.

Autor: Karolina Brodzka