Ferie zimowe w szkole

f

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 25 uczniów naszej szkoły uczęszczało na zajęcia świetlicowe finansowane przez Urząd Miasta i MOPS.

W grupie zawsze wesoło, ciągle coś się dzieje, nie ma czasu na nudę. O tym przekonali się uczestnicy zajęć. Dzieci spotkały się ze strażakami w Państwowej Straży Pożarnej w Chełmży, mogły wsiąść do wozu strażackiego. Usłyszały o zabawach i grach w czasach antycznych i średniowiecznych podczas zajęć „Dotknij i poczuj historię” w CHOK-u, poznały podstawowe zasady Taekwondo pod okiem pana Damiana Gromowskiego. Odbył się bal przebierańców, zajęcia plastyczne, komputerowe i zabawy ruchowe. Nowe gry planszowe i stolikowe uatrakcyjniły wspólnie spędzony czas, a zimowa aura sprzyjała spacerom, podczas których dzieci szukały śladów zwierząt i lepiły bałwana.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman