RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ-REKORD

16 października w sali gimnastycznej naszej szkoły w godzinach  od 12.00- do 12.30 odbyło się bicie rekordu świata w jednoczesnej resuscytacji oddechowo- krążeniowej na fantomach w ramach akcji ogłoszonej przez WOŚP w związku z Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca.

RATUJ

Z pomocą przybyli do nas strażacy z jednostki Ratowniczo- Gaśniczej z Chełmży st.asp. Marcin Matwiejczuk, mł. asp. Bartosz Szatkowski oraz rodzic uczniów naszej szkoły pan Krzysztof Kwietniewski, którzy czuwali nad sprawnym i poprawnym wykonaniem resuscytacji. Nad bezpieczeństwem uczniów pieczę sprawowała pielęgniarka pani Honorata Wiaderna oraz nauczyciele przeszkoleni w ramach programu WOŚP ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Do ogólnopolskiej akcji włączyliśmy się po raz pierwszy. Pokazaliśmy, że dzieci od najmłodszych klas uczą się w szkole wzywania i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, która to umiejętność może uratować poszkodowanemu życie. W biciu rekordu świata w resuscytacji brało udział 147 uczniów naszej szkoły i ośmioro dorosłych czyli 155 osób! Dziękujemy za udział w akcji.

Autor: J.Chmielewska, Z.Dembek, M.Grubecka