Mały Domeyko

domeyko

Informacje o projekcie

Mały Domeyko to autorski program Fundacji Proyecto Domeyko Polska skierowany do zdolnych dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej wykazujących zainteresowanie naukami przyrodniczymi. Projektem objęte są dzieci mieszkające na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego, zagrożone wykluczeniem społecznym.

Projekt obejmuje 9 sobotnich spotkań w terminie kwiecień-czerwiec 2014r. Każde zajęcia będą dedykowane wybranej dziedzinie wiedzy (m.in. minerały i geologia, chemia, astronomia, technika, robotyka).

Spotkania zostaną zrealizowane we współpracy z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Planetarium im. W. Dziewulskiego w Toruniu i firmą RoboCAMP. Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nazwa zadania – Mały Domeyko, pochodzi od patrona Fundacji Ignacego Domeyko, dziewiętnastowiecznego polskiego uczonego, który zrewolucjonizował górnictwo i szkolnictwo wyższe Chile. Będąc kluczową osobą dla chilijskiej nauki, w Polsce pozostaje mało znany.