W najstarszej polskiej osadzie - w Biskupinie

bis

5 maja 2015r. uczniowie klasy III a wzięli udział w wycieczce do Biskupina . Była to nagroda za zajęcie I miejsca w konkursie „ Choinka w rozmiarze XXL” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Biskupin przywitał nas  piękną , słoneczną pogodą. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili najbardziej znany w Europie Środkowej Rezerwat Archeologiczny . Odbyli również dwie lekcje muzealne : Życie codzienne w Biskupinie oraz Lepienie naczyń z gliny . Ponadto  uczniowie płynęli statkiem „Diabeł wenecki” wokół półwyspu . Dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego dzieci miały okazję poznać najstarszą historię naszego regionu. Wiadomości wyniesione z wycieczki na pewno ułatwią dzieciom naukę historii w klasie IV.

Autor: Katzrzyna Sielska