Spacerkiem po Toruniu, statkiem po Wiśle

W poniedziałek 4 maja odbyła się wycieczka do Torunia, w której brały udział dzieci z klasy 2b i 3b. Dzień zapowiadał się deszczowy, ale gdy dojechaliśmy na miejsce zza chmur wyjrzało słonko. Najpierw spacerkiem doszliśmy do Planetarium aby poszerzyć swoją wiedzę o kosmosie. Po zajęciu wyznaczonych miejsc, wystartowaliśmy w podróż po Układzie Słonecznym oraz poznaliśmy różne gwiazdozbiory. Następnie poszliśmy do McDonalda na II śniadanie. Spotkanie ze zwierzętami w ogrodzie zoobotanicznym mieliśmy umówione na godzinę 12.00. Oprócz zwiedzania dzieciaki miały ogromną frajdę, bo mogły karmić w zagrodzie: owce, kozy i osły. Po różnych atrakcjach w ogrodzie czekał nas relaks w postaci rejsu statkiem po Wiśle. Mogliśmy podziwiać Toruń z innej perspektywy niż na co dzień. Wycieczka była bardzo udana, utrwaliliśmy sobie poznane na lekcjach wiadomości.

Autor: Małgorzata Jankowska