EDUKACJA ŻYWIENIOWA DZIECI KLAS I ORAZ ICH RODZICÓW

Fyndacja Instytut "Zdrowie z Natury" przy udziale Katedry Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania UMK w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy realizuje program "Edukacja żywieniowa dzieci klas I  szkół podstawowych oraz ich rodziców z powiatu toruńskiego i chełmińskiego", który jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem programu jest zwiększenie wiedzy dzieci i dorosłych o żywieniu sprzyjającym zdrowiu oraz kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych.

Programen zostaną objęci wszyscy uczniowie klas I oraz ich rodzice. Zaplanowano 16 spotkań: 8 spotkań z dziećmi i 8 z rodzicami (4 w okresie maj-czerwiec oraz 4 w okresie wrzesień-październik). Lekcje dla dzieci zostaną przeprowadzone przez dyplomowanego dietetyka - doktorantkę Collegium Medicum w formie nauki przez zabawę. Natomiast edukacja dorosłych będzie miała charakter warsztatowy. Tematyka zajęć obejmuje komponowanie zdrowych posiłków, nauki czytania etykiet i składników pożywienia oraz wagi jedzenie w kontekście zdrowia.

W ramach programu zostaną również przeprowadzone bezpłatne badania stanu odżywienia dzieci (pomiary antropometryczne), sposobu żywienia i preferencji żywieniowych dzieci. Każdy z rodziców otrzyma również indywidualną ocenę stanu odżywienia dziecka wraz z zaleceniami dietetyka.