Spotkanie z policjantem

Dziś w klasie 5B odbyło się spotkanie z panem Michałem Biegańskim. Pan Michał jest policjantem, przeprowadził w naszej klasie pogadankę na temat odpowiedzialności karnej nieletnich za popełniane czyny karalne i przejawy demoralizacji. Uczniowie zostali zapoznani z typowymi przykładami czynów zabronionych z jakimi spotykają się policjanci podczas codziennej służby, gdzie sprawcami są osoby nieletnie. Ponadto policjant poinformował, jakie mają prawa i obowiązki wynikające z poszczególnych aktów prawnych, a dotyczące osób biorących udział w postępowaniu w charakterze świadka czy też nieletniego sprawcy czynu karalnego lub sprawcy przestępstwa i wykroczenia. Omówiono również podstawowe aspekty wynikające z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Autor: Agnieszka Jastrzemska-Czenkusz