TEATR PIASKU – obrazy sercem malowane!

W dniu 13 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły mieli niewątpliwą okazję uczestniczyć naprawdę w niecodziennym wydarzeniu.

Wszystko za sprawą spektaklu przygotowanego przez znakomity Zespół Teatru Piasku z Rzeszowa, który gościł na scenie Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury.

Dzieci obejrzały „Królową Śniegu”, zaś dojrzalsza młodzież powędrowała z „Małym Księciem” do jego świata.

Na specjalnie podświetlonym pulpicie, za pomocą piasku i cieni, w połączeniu z cudowną muzyką oraz głosem lektora powstawały autorskie interpretacje baśni. Ruchome obrazy przekazywane na duży ekran za pomocą kamery były niczym „utkane” z magicznych ziarenek. Wszystko to dawało paniom artystkom możliwość uchwycenia tego, czego czasami nie da się powiedzieć słowami...

To była zarówno dla młodzieży jak i dorosłych „ulotność wrażeń”, jak ulotny jest wiatr zdmuchujący drobny pyłek z przedmiotów czy przestrzeni.

Zespołowi Teatru gratulujemy pomysłów, przede wszystkim talentu!

Namiastkę przedstawień można obejrzeć na stronie: www.piaskowamagia.pl

Serdecznie polecam.

Marzanna Matyasik