Szkolny konkurs „Konstytucja - najważniejszy dokument w państwie”

W dniach 11 i 12 maja odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas ósmych „Konstytucja - najważniejszy dokument w państwie”. Konstytucja, czyli ustawa zasadnicza zawiera informacje dotyczące ustroju naszego państwa, organów władzy i i ich uprawnień oraz praw i obowiązków obywateli.
Do konkursu przystąpiło 45 uczniów, którzy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi uprawnień i zadań władzy ustawodawczej (sejm i senat), wykonawczej (prezydent, rada ministrów) i sądowniczej.
Uczniowie przygotowali się bardzo dobrze do konkursu, ich wiedza była bardzo rozległa, a pytania nie sprawiły większych trudności.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Marcin Jaworski (VIIIb) i Michał Rosek (VIIIb)
II miejsce - Julia Walecka (VIIIa) i Julia Wieczorkowska (VIIIc)
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i zaangażowanie, a zwycięzcom gratuluję osiągniętego sukcesu!

Autor: Anna Jarzemska