Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III

„ORTOGRAFIA - NIC PROSTSZEGO –DLA KAŻDEGO MYŚLĄCEGO…” 13 kwietnia br. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Do konkursu przystąpiło 14 osób z klas drugich i 10 z klas trzecich. Celem konkursu było: *popularyzowanie poprawnej polszczyzny, *motywowanie uczniów do nauki ortografii, *podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych, *wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych, *integracja środowiska uczniowskiego *wyłonienie wśród uczniów konkursu laureatów… Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: E. Kot i Z. Dembek, które dokładnie sprawdzały prace, , gdyż czasem o wygranej decydował niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

Kl. II

1. miejsce –LILIANA JANKOWIAK kl. II a 2. miejsce ex aequo –IGOR NOWACKI kl. II b i OLIWIA WITKOWSKA kl. II b 3. miejsce – ZOFIA WASILEWSKA kl. II a

KL. III

1. miejsce- LENA JAWORSKA kl. III b 2. miejsce- JERZY ŁUBKOWSKI kl. III a 3. miejsce- WIKTOR SŁOWIŃSKI kl. III b ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!

Laureaci, z klas trzecich, będą reprezentowali naszą szkołę w XV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas II i III „Mistrz ortografii” w SP nr 5 w Chełmży. TRZYMAMY KCIUKI !!! Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz życzymy powodzenia w dalszym przyswajaniu zasad ortograficznych.

Autor: Z. Dembek i E. Kot