„Niech Miś będzie z Tobą”

25 listopada w naszej szkole odbywają się huczne urodziny ulubionej przytulanki dzieci, PLUSZOWEGO MISIA. Tak było też dzisiaj. Misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne kąciki i przybyli tłumnie do szkoły. Misie towarzyszyły nam w czasie lekcji i przerw, a „misiowa atmosfera” udzieliła się nam wszystkim. Miś jest już rok starszy, ale zawsze pozostanie najmilszy. Mali i duzi wiedzą doskonale, że dzieci lubią misie, a misie lubią dzieci i tak już pozostanie.

W 1902 r. prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt wybrał się na polowanie. Gdy jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka, prezydent uwolnił przerażone zwierzątko. Jeden ze świadków tego wydarzenia uwiecznił tę historię na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear. Dziś w języku angielskim określamy tak pluszowe misie. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku.

Autor: K.Brodzka i K.Krysiak