Prymus Szkoły 2021/2022

Tytuł Prymusa Szkoły jest co roku przyznawany przez Radę Pedagogiczną uczniom z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem. W tym roku dwóch uczniów z klasy 5b osiągnęło najwyższe wyniki: Mikołaj Hapka i Wiktor Swinarski. Gratulujemy!

Mikołaj Hapka kl. Vb

Osiągnął bardzo wysokie wyniki w nauce ze średnią 5,58 oraz wzorowym zachowaniem. Jest uczniem sumiennym, pracowitym, zawsze przygotowanym do zajęć. Mikołaj jest koleżeński, lubiany w zespole klasowym, chętnie pomaga innym w nauce. Bardzo aktywny w życiu szkoły. Brał udział w licznych konkursach tj. Kangur Matematyczny, Mistrz Rachunków (II miejsce w SP2), Matematyczne Potyczki (III miejsce w konkursie międzyszkolnym), a także zajął I miejsce w szkolnym konkursie mitologicznym. Mikołaj uczestniczył w zajęciach wokalno - instrumentalnych oraz w wydarzeniach szkoły - występy w wielu imprezach szkolnych, apelach czy koncertach. Pasjonuje się muzyką i gra na gitarze, na kalimbie, fortepianie oraz kontrabasie. Najlepszą aktywną formą spędzania wolnego czasu jest dla niego jazda na rowerze oraz spływy kajakowe.

Wiktor Swinarski kl. Vb

Osiągnął bardzo wysokie wyniki w nauce ze średnią 5,58 oraz wzorowym zachowaniem. Wiktor wykazuje się wysoką kulturą osobistą, jest życzliwy i koleżeński. Chętnie pomaga innym. Brał udział w licznych wydarzeniach szkolnych oraz konkursach tj. Kangur Matematyczny, Mistrz Rachunków (I miejsce w SP2), Matematyczne Potyczki (I miejsce w konkursie międzyszkolnym). Na lekcjach często dzieli się wiedzą wykraczającą poza program nauczania. Zainteresowania Wiktora to m.innymi nauka języków obcych, historia, biologia, prehistoria - dinozaury, saga filmowa Star Wars.

Autor: Artur Kielak