Mistrz mapy Europy

8 czerwca 2022r odbył się błyskawiczny konkurs geograficzny „Mistrz mapy Europy” w którym uczniowie wykazywali się znajomością mapy politycznej Europy, stolic państw europejskich i flag. Zadania konkursowe uczestnicy rozwiązywali na platformie kahoot, więc oprócz poprawności odpowiedzi liczył się także krótszy czas. Zmagania młodych geografów odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych : klasy 1-4 i 5-8.

Wśród uczestników młodszych najlepsi okazali się: I miejsce - Alan Urbański z klasy IIIa II miejsce - Daniel Wiśniewski z klasy IVb III miejsce – Paweł Rybicki z klasy IIa. W kategorii 5-8 I miejsce – Marcin Jaworski z klasy VIIb II miejsce – Igor Kruszczyński z klasy VIIIa III miejsce – Jarosław Adamek z klasy Va Dodatkowe gratulacje dla Alana Urbańskiego, który nie popełnił żadnego błędu w 33 pytaniach. Brawo za walkę dla wszystkich uczestników i jeszcze raz gratulacje dla najlepszych!

Autor: Maria Więcławska