Praca Zuzanny na rzecz zwierząt

Od półtora roku wraz z moją starszą siostrą pomagamy dzikim, wolnożyjącym kotom w Chełmży. Mamy w mieście kilka stałych miejsc, w które jeździmy. Nasza pomoc polega na codziennym dokarmianiu, leczeniu w razie potrzeby, podawaniu środków na odrobaczanie itd. W razie konieczności zabieramy chore koty do weterynarza, a po zabiegach otaczamy opieką i pielęgnacją w naszym domu w specjalnej przystosowanej do tego klatce. Po dojściu kota do zdrowia wypuszczamy go w dotychczasowe miejsce bytowania. W okresie zimowym stawiamy w tych miejscach ocieplane budki, w których koty znajdują cieple, suche schronienie. Dodatkowo uczestniczymy też w akcjach wyprowadzania psów w schronisku w Toruniu. Nasza rodzina przygarnęła 7 zwierząt, które stały się pełnoprawnymi jej członkami.

Zuzanna Kwiatkowska

kl. VIIIa