Czytam, bo lubię...

Czytanie książek jest sposobem na rozrywkę, która bawi, cieszy a zarazem uczy. Czy książka ma wpływ na naszą osobowość, na nasze życie? Czytając rozwijamy naszą wyobraźnię, kształtujemy osobowość, zmienia się nasz sposób patrzenia na świat.

Możemy poznawać inne cywilizacje, podróżować w naszej wyobraźni przemierzając nieznane nam horyzonty. Pamiętajcie! Aby przeżyć to wszystko nie musimy nawet wychodzić z domu. Pomysłów na propagowanie czytania jest wiele i warto je urzeczywistniać, ponieważ "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". I tak starsi uczniowie z naszej szkoły przygotowali plastyczne interpretacje wybranych scen ze swoich ulubionych książek. Natomiast młodsi koledzy lepili z plasteliny postać głównego bohatera.

Galeria zawiera tylko część prac plastycznych. Zostały one wykonane na przełomie lutego i marca tego roku.

Autor: Marzanna Przybyszewska