Szkolny Przegląd Interpretacji Poezji Dziecięcej

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, do naszej szkoły wrócił Szkolny Konkurs Recytatorski. Konkurs ma wieloletnią tradycję. Data wydarzenia nie była przypadkowa, ponieważ 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość zaprezentowania swoich interpretacji poetyckich, utworów Doroty Gellner oraz Wandy Chotomskiej. Tematyka prezentowanych utworów była zróżnicowana oraz zaskakiwała słuchaczy humorystyczną puentą. Prezentacje wybranych przez uczniów wierszy wniosły do szkoły wiosenny powiew  wraz z barwnymi, ciekawymi i oryginalnymi występami naszych uczniów. W składzie komisji konkursowej zasiadły, pani Alicja Ciach, Wiesława Burandt- Dejewska oraz Izabela Swinarska -Ficerman. Jury miało trudne zadanie by wyłonić laureatów, gdyż poziom był wyrównany, a uczestnicy wykazali ogromne zaangażowanie i pełen profesjonalizm. Komisja oceniała interpretację wiersza, ale także walory artystyczne prezentacji  i umiejętność doboru utworu.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach:

KLASY I

MIEJSCE I-  Aleksander Muszytowski Ib

Igor Nowacki Ib

MIEJSCE II-  Gabriela Grabarek Ib

MIEJSCE III-  Filip Fiałkowski Ib

KLASY II

MIEJSCE I-  Paweł Rybicki IIb

MIEJSCE II-  Antonina Wojtczak IIb

MIEJSCE III-  Lena Walecka IIa

Franciszek Hapka IIb

KLASY III

MIEJSCE I-   Miłosz Rajewski -Styczeń   IIIa

MIEJSCE II-  Zuzanna Lutek  IIIb

Emilia Muszytowska IIIb

MIEJSCE III-  Zofia Kaniecka IIIb

Dziękujemy za udział uczestnikom, rodzicom za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu, a szanownemu Jury za udział w pracach komisji. Zapraszamy za rok!

Organizatorki

J. Tarkowska