XXXI ZIMA Z KOMPASEM

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią , w sobotę 12 lutego 2021r., wzięliśmy udział w   Marszach  na Orientację – XXXI Zimie z Kompasem – Samodzielnym Antywirusowym Zimowym Spacerze z Mapą w Zalesiu.  Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 3 w Chełmży i  Klub Imprez na Orientację OM PTTK SKARMAT z Torunia. W marszach udział wzięli uczniowie SP2 z klas 5a, 5b, 7b i 8b, którzy wystartowali na trasie dla początkujących.

Wszyscy uczestnicy  korzystali ze wskazówek i znaków na mapie i  znajdowali kolejne punkty kontrolne, co sprawiało im wiele frajdy i radości. Dużą przyjemnością było także wspólne i aktywne spędzenie czasu z kolegami i  koleżankami  w terenie, a nie za pośrednictwem smartfona, czy ekranu komputera. Zmaganiom towarzyszyła piękna , słoneczna pogoda i pomimo lekkiego mrozu bardzo już było czuć wiosnę.

Autor: Maria Więcławska