Mapa Karier

Mapa Karier to strona internetowa, która zachęca do otwartego, nieskrępowanego myślenia o przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Inaczej niż w przypadku standardowych testów predyspozycji zawodowych, stara się pokazać, że planowanie kariery nie polega na podjęciu jednej wiążącej na całe życie decyzji. Większość uczniów będzie w przyszłości kilkakrotnie w ciągu swojej kariery zmieniać miejsce pracy, a czasem nawet zawód.

Warto zatem rozmawiać z uczniami o gotowości do przekwalifikowania się oraz o różnych sposobach zdobywania kompetencji i umiejętności.

W tym celu w minionym tygodniu klasy 7 odwiedziły Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. Wraz z doradcą zawodowym i Mapą Karier planowali swoją dalsza drogę edukacyjną. Może będzie ona kontynuowana w zaprzyjaźnionej szkole?

Autor: Anna Borowicz