Teatr Uliczny i Kapela Podwórkowa

n

Projekt pt. „Stare i nowe zabawy podwórkowe” realizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Wojska Polskiego w Chełmży przy wsparciu udzielonym Gminie Miasto Chełmża w ramach projektu grantowego „Lokalne Ośrodki Włączenia Społecznego Ziemi Gotyku”w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Europejskiego Funduszu Społecznego.

Teatr Uliczny i Kapela Podwórkowa

zn

To dwie wspaniałe grupy dorosłych i dzieci, które podjęły się niełatwej, ale jakże wdzięcznej roli adeptów sztuki wszelakiej, w ramach zajęć animacyjnych prowadzonych przez aktora Teatru im. Wilama Horzycy z Torunia –p. PAWŁA  KOWALSKIEGO

oraz nauczycielkę naszej szkoły – p. MARZANNĘ MATYASIK.

Uczestnicy spotykają się co poniedziałek i kolejno będą przygotowywać scenki sytuacyjne adekwatnie do tytułu projektu: „Stare i nowe zabawy podwórkowe”.

Kanwą przyszłego przedstawienia staną się teksty o Nich samych, o Ich marzeniach, osiągnięciach, krótkie dialogi prowadzone na podwórku, przy trzepaku, podczas sąsiedzkich pogaduszek, między gotowaniem przez gospodynie zupy a drugiego dania, przeganianiem psotnego kota, okraszone tańcami i przyśpiewkami. Autorem wierszyków jest sam aktor, który przysłuchiwał się rozmowom w kuluarach, przeprowadził sekretne wywiady, a potem już w mig ułożył rymy. Jeśli zamysł się powiedzie, po wakacjach poinformujemy o spektaklu plenerowym i zaprosimy Wszystkich naszych Przyjaciół na to wydarzenie.

Tymczasem proponujemy fotoreportaż z kilku zajęć teatralno – muzycznych, jakieś filmiki i mnóstwo wrażeń z pierwszych prób, których nie jesteśmy w stanie przelać na papier. Zatem do zobaczenia na warsztatach!!!!

Marzanna Matyasik