Reklama dźwignią handlu - projekt edukacyjny klas 8

Reklamy są w naszym życiu obecne wszędzie. Mijamy je idąc do szkoły, oglądamy w telewizji, "wyskakują" podczas korzystania z witryn internetowych. Kuszą barwami, muzyką i przekonują nas do zakupu określonego produktu lub skorzystania z usług. W jaki sposób reklamy wpływają na dokonywane przez nas wybory? Jak stworzyć reklamę, by osiągnęła swój cel? Czy faktycznie podejmujemy sami decyzje, czy podświadomie kierujemy się obrazami reklamowymi? Na te i inne pytania związane z reklamą próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 8a i 8b podczas lekcji Wiedzy o Społeczeństwie. Uczniowie podjęli się także zadania stworzenia własnej reklamy w dowolnej technice. Wykazali się przy tym pomysłowością i starannością wykonania prac. Poniżej przedstawiamy kilka z tych wytworów. Sami osądźcie, czy te reklamy Was przekonują do zakupu, bo nauczyciela WOS-u jak najbardziej:)

Autor: Anna Jarzemska