Konstytucja 3 Maja - wyniki konkursu

Z okazji 230 - tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole konkurs on - line poświęcony temu ważnemu dla naszego kraju wydarzeniu. W konkursie wzięło udział 53 uczniów klas 6 - 8, którzy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi obrad Sejmu Wielkiego, uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wojny z Rosją w obronie tejże Konstytucji. Uczniowie wykazali się bardzo rozległą wiedzą, a różnice pomiędzy uzyskanymi przez nich punktami były niewielkie. Oto uczniowie z najwyższą liczbą punktów:

1. Igor Kruszczyński (7a)

2. Szymon Chomski (6d)

3. Lena Śliwińska (6a)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu naukowych pasji. Wszystkim zaś uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodą za ich wiedzę będą pozytywne oceny z historii.

Autor: Anna Jarzemska