SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W CHEŁMŻY W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „Lekcja – ENTER!

W roku szkolnym 2020/21 jednym z priorytetów rozwoju Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży jest kształtowanie kompetencji kluczowych, w tym cyfrowych, zarówno u dzieci jak i kadry pedagogicznej, również kierowniczej.

Dlatego też zawarliśmy umowę na uczestnictwo w nieodpłatnym projekcie Kujawsko – Pomorskiej Szkoły Przyszłości Lekcja: Enter,w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2019-2023.

Nasi pedagodzy rozpoczynają swoją pracowitą przygodę multimedialną już w marcu 2021 roku.

Podczas licznych warsztatów (które w czasie pandemii realizowane są również online), uczestnicy szkoleń dowiedzą się jak:

1. wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów
  2. odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii
  3. korzystać z aktywizujących metod nauczania
  4. urozmaicić swoje lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia,
  5. tworzyć własne treści cyfrowe.

Jako dyrektor stanęłam na czele sześcioosobowego zespołu nauczycieli różnych specjalności (edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego, geografii, informatyki, przedmiotów artystycznych). Będę wpierała Ich w rozwoju zawodowym, monitorowała działania WDN, umożliwiała sobie i innym doskonalenie i dokształcanie, współpracując z Centrum Doskonalenia Nauczycieli „RAZEM LEPIEJ” Anny Jurewicz z Torunia.

Każdy z nas, oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej z podstaw technologii informatycznych współczesnego świata zobowiązany jest również do:

•    przygotowania min. 2 scenariuszy lekcji z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK);  po szkoleniu oczywiście,

•    przeprowadzenia min. 2 lekcji obserwowanych z uczniami (według przygotowanych scenariuszy), do indywidualnego ustalenia z dyrektorem czy zespołem przedmiotowym, w ramach WDN – to nie jest trudne i niemożliwe !!!!!

Marzanna Matyasik