List otwarty do Rodziców na zakończenie roku

Szanowni Rodzice!

Kończy się wyjątkowy rok szkolny 2019 / 20. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej potrwa on w formie zdalnego nauczania do 26 czerwca włącznie.

Dlatego też w piątek nie będzie uroczystego apelu, długich spotkań z wychowawcami, pamiątkowych zdjęć. Koronawirus wciąż jest groźny i z tego powodu nikt nie chce ryzykować zgromadzeń w większych grupach. Szkoły obowiązują cały czas obostrzenia sanitarne, których musimy przestrzegać.

Wychowawcy prześlą Państwu harmonogramy odbioru świadectw. Jeśli będzie pogoda, na boisku mogą przebywać tylko dwa oddziały, przy osobnych, oznakowanych stanowiskach. Prosimy o ewentualne ograniczenie się do przyjścia tylko jednej osoby dorosłej z klas 0 - III, bez przyprowadzania młodszego rodzeństwa, zapraszania dziadków i innych członków rodzin. Wszędzie obowiązuje dystans odległości min. 1,5 m. Kiedy aura zawiedzie, klasy wchodzą do szkoły same, będą zgłaszały się w wyznaczonych salach lub sali gimnastycznej. W budynku wszystkich obowiązuje ścisła dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa maseczkami, zakładanie rękawiczek, dystans odległości.

Szanowni Państwo!

Jest mi bardzo przykro, że nie możemy się spotkać osobiście i podsumować pracy Dzieci Rodziców w tym trudnym okresie. Musimy zrezygnować całkowicie z jakichkolwiek przedstawień, występów, czy elementów grzecznościowych, jak wręczanie nauczycielom kwiatów / laurek. Bardzo o to prosimy! Ograniczymy się do złożenia życzeń przez nauczyciela i rozdania świadectw.

Ze względu na rozplanowany w piątek czas 8.00 – 15.30 dla klas 0 – VII oraz od 16.00 – 19.00 dla absolwentów klas VIII, dyżury w szkole pełnić będą: 8.00 – 13.00 pedagog, p.Izabela Swinarska – Ficerman, zaś od 13.00 – 19.00 dyrektor Marzanna Matyasik.

W razie pilnych spraw prosimy o telefoniczne zgłaszanie się do sekretariatu: 535 123 250 lub do dyrektora 535 123 297.

W imieniu całej Kadry Pedagogicznej oraz własnym składam Państwu serdeczne podziękowania za wspieranie dzieci podczas nauczania online, wytyczanie im nowych celów, nauczanie i organizowanie czasu wolnego w zupełnie zmienionej rzeczywistości. Zarówno Uczniowie jak i Rodzice zasłużyli na wielkie wyróżnienie i uznanie.

Jak rozpocznie się nowy rok szkolny, nie wiem? Proszę po 15 sierpnia br. o śledzenie strony internetowej, wiadomości e- Dziennika Librus oraz mediów.

Z nadzieją na lepszą przyszłość przesyłam moc pozytywnej energii i życzenia wspaniałego, bezpiecznego odpoczynku.

Marzanna Matyasik