MIKOŁAJKI W SZKOLE

mikolaj

Oj, ale dziś w szkole było wesoło. Zawitał do nas Mikołaj - żartowniś:) Nie dość, że zażądał od każdej klasy zaśpiewania kolędy, to wszędzie narzekał: a to, jaki on już stary, jak się zmęczył wchodząc po schodach, a to że brzuch mu za duży urósł. Marudził, że jego renifery się zgrzały, że śniegu brak i sanie się popsuły. Nie omieszkał też co niektórych uczniów potraktować rózgą ! Mimo to wszystkim było wesoło, a żarty Mikołaja powodowały wybuchy śmiechu. Oczywiście każda klasa została obdarowana słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców. Na koniec Mikołaj obiecał, że po świętach zacznie ćwiczyć, żeby pozbyć się brzuszka. Zapowiedział też, że wpadnie do was jutro, a więc zabierajcie się za czyszczenie butów:)

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska