Quest Chełmża – promujemy i polecamy!

W sobotnie przedpołudnie Eu-geniusze z klasy 3b wyruszyli w teren  posługując się aplikacją mobilną Quest Chełmża. Jest to zabawa w formie gry terenowej, która polega na odwiedzeniu wytypowanych punktów na trasie i sprawdzeniu swojej wiedzy w przygotowanym quizie.

Odpowiedzi dzieci szukały na planie miasta oraz w lokalnym przewodniku. Wykazały się przy tym dużą spostrzegawczością. Aplikacja pozwala śledzić postęp w Queście. W trakcie rozgrywki Eu-geniuszom udało się poprawnie odpowiedzieć na pytania, za co dodatkowo otrzymali odznaki- ,,złote monety, skrzynię skarbów i sztabki złota”. Przed uczniami jeszcze 2 punkty do odkrycia. Dalszy ciąg zabawy na następnych zajęciach. Aplikacja jest dostępna na stronie skarbychelminskie.pl.  Powstała w ramach projektu współpracy pn. „Skarby Ziemi Chełmińskiej” trzech Lokalnych Grup Działania: „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez tradycję”, Zakole Dolnej Wisły,„Ziemia Gotyku”.

Autor: Maria Grubecka