ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Droga Młodzieży. Szanowni Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Rodzice!

Witam Wszystkich po wakacyjnej przerwie z nadzieją, że każdy podczas wyjątkowo upalnego lata na swój przeżył miłe chwile, zwiedzał świat lub po prostu upajał się wypoczynkiem w rodzinnej miejscowości.

Dziś rozpoczęcie nowego roku szkolnego; czas powrócić do rzeczywistości.

Witam bardzo serdecznie Uczniów, w tym nowo przyjętych, Pedagogów, Katechetów, a także rozpoczynających pracę w naszej szkole nauczycieli: p. Marię Więcławską (geografia),p. Artura Kielaka (wf), p. Marka Zielińskiego (inf.), p. Macieja Zdrojewskiego (trenera sportów wodnych). Oprócz fizyki dodatkowo doradztwo zawodowe będzie prowadziła p. J. Bagińska. Nowym opiekunem dziecięcym na skrzyżowaniu będzie p. S. Czerkowski. Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzę satysfakcji i powodzenia!

Droga Szkolna Społeczności! Za nami bardzo pracowity rok Jubileuszu 120-lecia placówki. Zostawiamy za sobą pewną epokę w dziejach szkoły, by z nadzieją spojrzeć w przyszłość – nowych pokoleń, nowych zadań i wspaniałych wydarzeń. A czeka nas niemało. Klasy siódme / ósme to nowe przedmioty: geografia, fizyka, chemia, wos, edb, doradztwo zawodowe. Wszystko wynikać będzie z planu lekcji, który dzisiaj otrzymacie na spotkaniach z wychowawcami. W tym roku utworzyliśmy klasę VIb jako oddział sportowy. Będziemy też wdrażać szczegółowy regulamin korzystania na terenie szkoły z telefonów komórkowych przez uczniów. Oprócz przedmiotów obowiązkowych będziecie mogli rozwijać swoje zdolności na wielu dodatkowych kołach przedmiotowych, zainteresowań, SKS, podczas ciekawych zajęć w ramach projektu „Eu – geniusz w naukowym labiryncie”.

Wszystkie informacje zostaną umieszczone na stronie internetowej i gazetce ściennej „Dwójka”. Liczę również na współpracę z SU i RR, dwoma Organami Kolegialnymi oraz Szkolnym Kołem Wolontariatu.

Drodzy Uczniowie! Zwrócę się jeszcze do Was ze szczególną prośbą. Jak widzicie, prace remontowe wokół budynku nadal trwają. Apeluję o zachowanie należytego bezpieczeństwa na boisku, pozostawania tylko na terenie wyznaczonym i nieutrudniania wychodzenia przez prowizoryczne drzwi. Fasada z czerwonej cegły nabiera już innego blasku. Zaś termomodernizacja obiektu polegała na docieplaniu ścian szczytowych od wewnątrz, dachu, wymianie okien, które jeszcze będą w trakcie roku uzupełniane.

A z tym wiązały się nasze prace remontowe: remont kuchni, malowanie niektórych klas, wymiana podłogi w s. 10,  przygotowania do wyposażenia pracowni fizyko-chemicznej i technicznej, zakup mebli, komputerów do pracowni informatycznej, pomocy.

Dbajcie zatem o wszystko, co znajduje się do Waszej dyspozycji i w Waszym zasięgu!

Życzę wysokich wyników w nauce, wielu prawdziwych przyjaźni i atrakcji intelektualnych oraz miłego czasu rekreacji podczas szkolnych wycieczek i imprez.

Powodzenia!

Marzanna Matyasik.