DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Dzień Pustej Klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu. Jego idea jest prosta – nauczyciele i uczniowie mają opuścić pomieszczenia szkoły i wziąć udział w lekcji w terenie. Tak, w terenie, na powietrzu, w obchody tego dnia nie wpisują się więc klasowe wyjścia do kina czy lekcje muzealne lub biblioteczne.

l

W roku 2019 Dzień Pustej Klasy obchodzimy 14 czerwca! To już czwarta edycja tego święta edukacji w naturze, którą obchodzimy w Polsce. Od czasu pierwszej edycji przybyło w naszym kraju leśnych przedszkoli i wolnych szkół, w których dzieci spędzają większość czasu w naturze. Obserwowanie ich jest inspirujące. Ale wciąż tysiące dzieci w polskich szkołach spędza czas siedząc w ławkach. To przede wszystkim dla nich jest Dzień Pustej Klasy. Chcemy udowodnić, że w naturze też można się uczyć i w dodatku jest to zdrowsze i przyjemniejsze.