Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Pod opieką Neptuna

10 i 11 czerwca uczniowie z klas :Via, Vb oraz IVd  brali udział w szkolnej wycieczce do Trójmiasta.

Trzy sąsiadujące ze sobą nadmorskie miasta  to Gdynia, Sopot i Gdańsk. Każde z nich miało odmienną historię.

Gdynia to nowoczesne, przestronne miasto portowe, w którym odwiedziliśmy Muzeum Oceanograficzne z Akwarium Morskim . Podziwialiśmy bezkresną przestrzeń Bałtyku i  pomnik Ludzi Morza oraz sylwetkę drapacza chmur Sea Tower.

Sopot-elegancki kurort-słynie z długiego na 512 metrów moli i znanego  zakładu balneologicznego. Oprócz kąpieli morskich, do których nie trzeba było namawiać naszych dzieci, uzdrowisko ma do zaoferowania kąpiele borowinowe i solankowe.

Gdańsk-skarbnica kultury i mekka turystów-zachwycił nas majestatyczną sylwetką kościoła Mariackiego, Długim Targiem z Dworem Artusa , fontanną Neptuna i  Zieloną Bramą.

Po wielu wrażeniach z radością odpoczęliśmy w sympatycznym ośrodku ”Warzenko”.

I nawet nawałnica nie popsuła nam humorów… Wszyscy cali i zdrowi wrócili do Chełmży.

Autor: Marta Parzyszek