"Wdzięczne, piękne i wpływowe, czyli o kobietach w historii"

W piątkowe, marcowe popołudnie, a dokładnie 15 dnia tegoż miesiąca, 21 uczniów klas 7 i 8 stanęło w szranki konkursu o najbardziej wpływowych kobietach w historii. Uczestnicy musieli zapoznać się z sylwetkami: Kleopatry (egipska królowa), Dobrawy, Jadwigi, Bony (polskie władczynie), Elżbiety I i Wiktorii (władczynie angielskie), Katarzyny II (caryca rosyjska) oraz Marii Skłodowskiej - Curie (polska chemiczka i fizyczka).

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat życia politycznego, naukowego i prywatnego bohaterek konkursu. Bardzo dobrze znali szczegóły z ich życia, jak chociażby to, że Kleopatra zmarła wskutek ukąszenia węża, a Wiktoria przeżyła sześć zamachów na swoje życie, że Jadwiga jest patronką Inowrocławia, a Maria Skłodowska - Curie została odznaczona Legią Honorową i wiele, wiele innych.
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce Wiktoria Gerke (8B)
II miejsce Przemysław Kobusiński (7B)
III miejsce Julia Mieloch (7A)
Na wyróżnienie zasługują:
Martyna Zawadzka (8A)
Julia Kapidura (8B)
Michał Bazanowski (8A)
Kinga Mazur (8A)
Weronika Chojnacka (7A)
Najlepszym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów, nie tylko na polu historycznym...

A. Jarzemska, M. Parzyszek