W Krainie Logopedii

6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna. W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej.

Nasi najmłodsi uczniowie, tzn. oddział zerowy w tym roku uczestniczył w obchodach  tego dnia, zorganizowanych we współpracy z naszymi sąsiadami - Szkołą Podstawową nr 3.

Hasłem tegorocznego świętowania był „Bal w krainie głosek szumiących”. Sceneria balu przeniosła się do średniowiecznego zamku. Nie mogło zabraknąć królewskiej pary, dworzan i rycerzy. Najważniejszymi gośćmi byli jednak najmłodsi mieszkańcy królestwa, czyli dzieci z zaproszonych szkół i przedszkoli. Jak przystało na bal, był taniec i śpiew. Nie mogło zabraknąć zabaw logopedycznych oraz gimnastyki buzi i języka. Udało się nam nawet wybrać na polowanie z królem, oczywiście było ono utrzymane w klimacie logopedycznym.

Była to okazja do wspaniałej zabawy, jak również do doskonalenia prawidłowej artykulacji i wdrażania dzieci do dbałości o prawidłową wymowę. Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Autor: Karolina Brodzka