Z latarką i mapą po zmroku

Dnia 1 grudnia odbyły się XLI NOCNE MARSZE NA ORIENTACJĘ. Tegoroczne zawody odbyły się w Osadzie Leśnej na Barbarce w Toruniu. Uczestniczyło w nich prawie 300 osób.

Nasi uczniowie szli w kategorii TSZ (trasa szkoleniowa). Trasę odbyliśmy z instruktorem, który pomagał uczniom zorientować mapę, poszukiwać zaznaczonych punktów (czasami celowo wprowadzał w błąd), tłumaczył rzeźbę terenu na mapie. Utrudnieniem dla wszystkich była wędrówka po zmroku i oczywiście niska temperatura (-40C)na szczęście po przejściu trasy mogliśmy ogrzać się przy ognisku. Jako opiekunowie musimy pochwalić całą grupę za zdyscyplinowanie i świetne przygotowanie do marszy (były latarki, podkładki, termosiki z gorącą herbatką).

Dziękujemy: p. Wiesława Burandt-Dejewska, Katarzyna Gajewska i Ewa Wiśniewska.