MUSICAL NIE TYLKO DLA DZIECI – „Pan Kleks. Powrót”

Uczniowie klas IVc i IVd 21 listopada gościli w Kujawsko- Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu. Celem wizyty był musical będący współczesną wersją interpretacji, ponadczasowej lektury „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Premiera spektaklu odbyła się 17 listopada, a my byliśmy jednymi z pierwszych widzów, którzy mieli okazję obejrzeć to niesamowite widowisko teatralno- muzyczne. Widowisko odbyło się w jednej z sal CKK Jordanki w Toruniu.

Bazą tej muzycznej opowieści są znane i lubiane piosenki czy wiersze, jak chociażby „Kaczka Dziwaczka”, „Na wyspach Bergamutach” itp., które wykonane zostały przez aktorów na żywo wraz z zespołem muzycznym.

Ta barwna, pełna imponujących efektów dźwięków i świetlnych, opowieść pokazuje losy Adama Niezgódki, który jako dorosły człowiek zapomniał o uniwersalnych i ważnych wartościach, jakie przyswoił w Akademii. Nawiązuje też do obecnego, dynamicznego rozwoju technologii, która często zyskuje władzę nad światem dziecięcej wyobraźni, z czym Adamowi przychodzi się zmierzyć.

„Pan Kleks. Powrót” jest pełną ciepła opowieścią o rodzinie, przyjaźni, a przede wszystkim o mocy wyobraźni, która u dzieci bez wątpienia powinna dominować.

Autor: Karolina Brodzka