Sukces Julii Mieloch

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu ogłosiła międzyszkolny konkurs literacki i plastyczny. Nasza uczennica z klasy VII a wzięła udział w tym konkursie i zdobyła nagrodę za pracę literacką pt. „Byłem, widziałem, walczyłem” – kartka z pamiętnika polskiego Legionisty. Oto kilka cytatów z nagrodzonej pracy:

„Ojczyzna to nie kraj, w którym mieszkam czy chowam bliskich, biorę ślub, uczę się czy po prostu żyję. Ojczyna to kraj, którego potrzebuję i który potrzebuje mnie”.

„Był to przepiękny las. Patrzyłem na poważne buki, kobiece brzozy, ordynarne klony, pałające swą odwagą żołędzie i urocze w swej prostocie krzaki wilczej jagody”.

„My, Polacy, jako naród często nie możemy się zgodzić czy iść na kompromis, ale gdy Polska będzie potrzebowała ofiary, będziemy walczyć ramię w ramię, bagnet w bagnet, będziemy walczyć do ostatniej kropli krwi”.

Gratulacje dla Julki

Autor: Alina Łoboda