BRĄZ DZIEWCZĄT W PIŁKĘ RĘCZNĄ

25 października w Lubiczu Górnym rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn z naszego powiatu, które zostały w drodze losowania podzielone na dwie grupy. Nasze miasto reprezentowała SP2, która w poniedziałek wygrała  zawody miejskie.

W pierwszym meczu ulegliśmy zespołowi z Lubicza Górnego 8 : 1, w kolejnym pokonaliśmy Łysomice 4 : 3. To zwycięstwo zapewniło nam awans do dalszej części rozgrywek. W półfinale przegraliśmy z Brzozówką 5 : 3 i pozostała nam tylko walka o III miejsce. W meczu o brązowy medal wygraliśmy 4 : 2 z Grzywną.

Zdobyty medal cieszy nas tym bardziej, gdyż w tym roku ponownie przyszło nam rywalizować z drużynami, w których grają dziewczęta z klas III gimnazjum.

Brązowy medal wywalczyły: Julia Kapidura, Wiktoria Gerke, Weronika Belska, Weronika Chojnacka, Marta Marchlewska, Zuzanna Więzowska, Oliwia Bulman, Weronika Bocoń, Weronika Zyblewska i Nikola Lanckowska.

Autor: Mariusz Bogalecki