„JUBILEUSZ 120 –LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W CHEŁMŻY - WYJĄTKOWY 2018 ROK”

Rok szkolny 2018/2019 jest szczególny, ponieważ świętujemy w nim 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmży obchodzi 120- lecie istnienia. Oba te ważne dla lokalnej i szkolnej społeczności wydarzenia postanowiliśmy uczcić realizując projekt „GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ” sfinansowany ze środków Ministerstwa  Edukacji Narodowej w ramach programu wieloletniego NIEPODLEGŁA  w latach 2017 – 2021.

Gala finałowa  podsumowująca realizację zadań związanych z w/w projektem odbędzie się  16 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmży pt.:  "JESTEŚMY STĄD -  czyli dostojna JUBILATKA w hołdzie NIEPODLEGŁEJ”.

Przygotowania do obchodów 100-lecia Niepodległości i 120-lecia istnienia SP 2 ruszyły pełną parą już w pierwszych dniach września. Uczniowie klas starszych dzięki funduszom otrzymanym z MEN uczestniczą w wycieczkach patriotycznych, zwiedzają wystawy i muzea. Poznają historię kraju, naszego miasta oraz lokalnych bohaterów. Klasy młodsze również włączają się w realizację podjętych w ramach projektu działań. Uczniowie klasy IIIa wysłali kartki z podziękowaniami i pozdrowieniami do powstańców warszawskich oraz przedstawili sceny z powstania warszawskiego w formie "żywych obrazów”. Dzieci przebrały się za walczących żołnierzy i niosące im pierwszą pomoc sanitariuszki. Wiele inicjatyw podejmowanych przez szkołę nie mogłoby być zrealizowanych bez pomocy i wsparcia ze strony rodziców uczniów, ich rodzin i bliskich.

Na zakończenie zwracamy się z prośbą do absolwentów "Dwójki” w Chełmży oraz do wszystkich sympatyków naszej szkoły o nadsyłanie krótkich klipów, pocztówek video z pozdrowieniami dla Szanownej Jubilatki w dniu jej święta.

Zapraszamy również do odwiedzania naszej strony internetowej www.sp2chelmza.szkolnastroba.pl. Podajemy adres mailowy :  szkolanr2wchełmży@wp.pl

Joanna Chmielewska