Rodzinny Rajd Pieczonego Ziemniaka

Pyra, ziemniak, brambor, grula. Kartofel niejedno ma imię. W ostatnią sobotę, tj. 29 września w naszej szkole odbyły się obchody z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka.

W sobotnie przedpołudnie wraz z uczniami i ich rodzicami udaliśmy się w kierunku Strużala, gdzie obchodziliśmy dzień z ziemniakiem w tle. Trzeba przyznać, że pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała, więc przyjemnie było maszerować i podziwiać widoki wokół Jeziora Chełmżyńskiego. Po dotarciu na miejsce odbyły się zabawy i konkursy, których niekwestionowanym królem był oczywiście ziemniak. Były konkurencje dla dzieci , jak i rodziców, np.: bieg z ziemniakiem na głowie czy rzut kartoflem do celu. Rodzice mogli wykazać się zręcznością i sprytem obierając ziemniaki na czas, nie zabrakło też ochotników wśród uczniów, którzy także bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem.

Podsumowaniem naszej imprezy integracyjnej było wspólne pieczenie ziemniaków i kiełbasek w ognisku. Uśmiechu i udanej zabawy nie brakowało podczas tego spotkania. Miejmy nadzieję, że będzie więcej okazji do wspólnego biesiadowania w tak miłym gronie i sympatycznej  atmosferze.

Dziękujemy za udział i zaangażowanie rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w obchody Dnia Pieczonego Ziemniaka.

Autor: Karolina Brodzka