KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

k

II SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA  już za nami. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas I – III. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie prezentowali wybrany i przygotowany wcześniej dowolny fragment prozy. W drugim etapie, natomiast, czytali krótki fragment z książek wybranych z pozycji zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, m.in.: „Wielka księga Tupcia Chrupcia”, „Bajki dla małych i dużych”, „Nowe psoty urwisa” czy „Herbatka u Promyka”.    Tytuł przypadał w drodze losowania.

Zmagania uczestników oceniało jury, w składzie: p. Hanna Szubstarska, p. Katarzyna Sielska i p. Alicja Wilmańska – Paul. Ocenie podlegały bezbłędność czytania, płynność, wyrazistość oraz interpretacja czytanego tekstu. Wszystkim  dzieciom  bardzo dziękujemy za zaangażowanie i piękną prezentację, a rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Mistrzami Pięknego Czytania  zostali:

Amelia Chmielewska   –   kl. Ia

Lena Mikulska    –   kl. IIa