Lekcja angielskiego w teatrze

27 października 2014 r. w ramach współpracy z Gimnazjum nr 1 w Chełmży uczniowie klasy VIa pojechali na wycieczkę do Bydgoszczy na przedstawienie teatralne w języku angielskim pt. "Frenkenstein". Sztuka oparta była na powieści angielskiej pisarki i poetki okresu romantyzmu Mary Shelly z 1818 roku. Autorce nie chodziło o uzyskanie tylko efektu grozy. Jest to tragiczna historia naukowca-filozofa Wiktora Frenkensteina usiłującego rozwikłać zagadkę śmierci. Jego eksperyment kończy sie tragicznie.

Uczniowie mogli podziwiać aktorów za grę pełną wielu uczuć. Często słychać było śmiech na widowni, ale też pojawiały się chwile całkowitego skupienia. Przedstawienie się podobało. Trzykrotnie aktorów wywoływano na scenę. Czy wszystko zrozumieliśmy? Historia znana, więc... chyba tak. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się brać udział w podobnych przedstawieniach.

Autor: Katarzyna Gajewska