Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

NIEDZIELA NA MOTOARENIE

Z

Wczorajsze, niedzielne popołudnie uczniowie naszej szkoły spędzili dosyć nietypowo. Korzystając z zaproszenia toruńskiego klubu Get Well Toruń, wybraliśmy się  na mecz żużlowy. Udział w wycieczce wzięli uczniowie od klas drugich, aż po szóste. Zatem był to również wyjazd integracyjny. Pogoda wyjątkowo dopisała, dzięki czemu dzieci mogły korzystać z rozmaitych atrakcji, przygotowanych przez klub sportowy z okazji Dnia Dziecka.

Dzieci bawiły się na kolorowych, dmuchanych zjeżdżalniach i placach zabaw. Uczestniczyły w konkursach i konkurencjach sportowych. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, zaś dziewczynki w tym czasie chętnie wybierały malowanie, tworząc ciekawe wzory na płóciennych torbach. Najmłodszych uczestników festynu zabawiali też animatorzy. Były pokazy baniek mydlanych, chodzenia na szczudłach oraz sztuki aktorskiej. W ramach odpoczynku można było wypić naturalny sok jabłkowy i zjeść jeden z największych przysmaków dzieci- watę cukrową.

Po pikniku uczniowie obejrzeli mecz żużlowy z trybun toruńskiej „Motoareny”. To widowisko sportowe zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Ryk maszyn żużlowych, sportowy doping kibiców i niezwykłe emocje fanów czarnego sportu, budowały niezwykłą atmosferę.

Dzieci wróciły zmęczone, ale szczęśliwe. To popołudnie zaliczamy do udanych!Wyluzowany

Autor: K.Brodzka i M.Grubecka