LAS WITA NAS - LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO

W poniedziałek 27 października uczniowie z klasy 3a i 3b byli na wycieczce w Leśnictwie Łysomice. Na zajęciach w szkole była omawiana tematyka związana z warstwami lasu, występującymi w nim roślinami i zwierzętami. Nam udało się powiązać zdobyte wiadomości teoretyczne z zajęciami praktycznymi w plenerze. Spotkanie w lesie rozpoczęliśmy od pogadanki z panem leśniczym Jarosławem Romanowskim i utrwalenia tych wiadomości, które poznaliśmy w klasie. Następnie był spacer po lesie i szukanie grzybów jadalnych kontrolowane z atlasem grzybów. Mimo niskich temperatur w nocy, okazało się, że grzyby jeszcze są, czego dowodem są zdjęcia z wycieczki.

Dzieci miło spędziły czas w otoczeniu przyrody, dotleniły się, zrelaksowały a największą atrakcją było ognisko z kiełbaskami.

Autor: Małgorzata Jankowska