VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia- 30 września 2016 r.

s

Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw miały miejsce przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”, a także podczas powtórek w domu z rodzicami.

30 września nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów.  Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.

W naszej szkole Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło 26 uczniów klas IV -VI oraz dwie osoby z klasy III.

Mistrzami wśród Ekspertów Tabliczki Mnożenia, po eliminacjach polegających na rozwiązaniu łamigłówek opartych na znajomości tabliczki, okazali się:

- Zuzanna Beszczyńska IVb,

- Dominik Zieliński IVb,

- Eryk Zielniewski -  IV b,

- Martyna Pieniążek  V b,

- Zofia Marek VIa,

-  Martyna Zawadzka-  VI a.

Dziękujemy wszystkim, którzy dobrze się bawili. Mamy nadzieję, że w następnym roku akcja ŚDTM zgromadzi więcej uczestników, a utrwalanie tabliczki mnożenia stanie się całorocznym nawykiem.

Organizatorzy:

M. Antas- Surmiak i A. Duda