Projekt profilaktyczny „Nie zmarnuj swojego życia”

W piątek 20.09.2019r. gościł w naszej szkole zespół RYMcerze z projektem profilaktycznym „Nie zmarnuj swojego życia”. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas VI, VII i VIII. Z dużym zainteresowaniem słuchali historii życia raperów tworzących zespół – Łukasza Bęsia (pseud. Bęsiu) i Jonatana Blanka (pseud. Dj Yonas).

Artyści opowiedzieli, jak negatywny wpływ na ich życie miały narkotyki i alkohol, jak też relacje z niewłaściwymi osobami. Przesłanie było jasne – trzeba być asertywnym,  dokonywać właściwych wyborów, rozwijać swoje pasje, by nie zmarnować swego życia. Nie zabrakło też raperskiego popisu w ich wykonaniu i upominków w postaci płyt i bransoletek. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami, rozdaniem autografów, krótkimi indywidualnymi rozmowami z artystami i zaproszeniem na sobotni koncert zespołu.

Życzymy każdemu uczniowi, aby pamiętał o słowach z jednego z utworów RYMcerzy:

„Kiedy biorę sprawy w swoje ręce

Czuję jak szybciej bije serce

Jestem swojego życia architektem

Dzięki marzeniom zawsze mogę więcej”

„Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman