Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

SZLAKIEM PRZYRODY W SZKOLE LEŚNEJ NA BARBARCE

Uczniowie klas IVc, Vc oraz część uczniów z klas szóstych w dniach 13-14 maja wzięli udział w wycieczce do szkoły leśnej. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji, a plan zajęć był napięty.

Zaczęliśmy od zajęć poświęconych płazom pod hasłem: „Żaby i ropuchy potrzebują pomocy”. Była to  świetna okazja do bezpośredniego obcowania z przyrodą i zrozumienia problemów mniejszych mieszkańców naszej planety. Uczniowie rozwiązywali zagadki przyrodnicze, a drogę do celu musieli znaleźć w czasie podchodów. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i prowadzone różnorodnymi metodami, dlatego nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie chętnie korzystali z parku linowego, który okazał się sporym wyzwaniem, a najodważniejsi mogli przełamać swoje słabości i spróbować swoich sił w ekstremalnej formie rekreacji. W czasie pieszych wędrówek dokonywaliśmy obserwacji ornitologicznych i poznawaliśmy ciekawostki z życia ptaków, których liczne gatunki mogliśmy spotkać na Barbarce. Poza zajęciami dydaktycznymi czas upływał nam na zabawach i integracji: odbyło się ognisko, zajęcia krawieckie, na których szyliśmy filcowe breloczki – biedronki, dzieci chętnie spędzały też czas na placu zabaw. Po tak wyczerpującym dniu czekały na nas przytulne pokoje i wypoczynek. Pobyt na zielonej szkole dostarczył nam wiele wrażeń, nowych doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Była to sposobność do nawiązania nowych przyjaźni i umocnienia dotychczasowych. Czas minął bardzo szybko, ale niezwykle przyjemnie. Choć dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte, żal było wracać J.

Opiekunowie : Karolina Brodzka, Izabela Swinarska – Ficerman, Agnieszka Jastrzemska- Czenkusz, Krzysztof Dembiński

Autor: Karolina Brodzka