„Z nami posprzątasz swój świat”

zgk

7 listopada 2014r. w Sali Mieszczańskiej Urzędu Miasta odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie organizowanym przez Zakład Gospodarki Komunalnej pn. "Z nami posprzątasz swój świat".

Celem konkursu było m.in. zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży właściwego stosunku do ochrony środowiska oraz szacunku do przyrody. Uczestnicy konkursu poprzez wkład włożony w merytoryczne przygotowanie swoich prac, pogłębili wiedzę na temat prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, której stosowanie w codziennym życiu ogranicza ilość odpadów, jakie trafiają na składowisko oraz umożliwia odzyskanie surowców wtórnych.

Nasi uczniowie chętnie włączyli się do konkursu, pracowali wspierani przez swoich nauczycieli (klasy IV-VI pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. M.Przybyszewskiej, kl. Ia z p.M.Grubecką, kl. IIa z p.Z.Dembek i kl. IIIb z p.M.Jankowską. W rezultacie uczniowie naszej szkoły zdobyli najwięcej nagród i wyróżnień.

W kategorii klas I – III szkoły podstawowej:

III miejsce - MARIA CHMIELEWSKA     kl. III B SP nr 2

W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce - JULIA FABIŃSKA kl. VI A SP nr 2

II miejsce - KLAUDIA LIS kl. IV A SP nr 2

III miejsce - OLAF JASIŃSKI kl. IV A SP nr 2

WYRÓŻNIENIA:

Komisja konkursowa postanowiła przyznać:

1. wyróżnienia indywidualne:

- KLAUDII RYBACKIEJ z klasy II A SP 2

- BARTOSZOWI ORCZYKOWSKIEMU z klasy IVA SP 2

- JAGODZIE JABŁOŃSKIEJ z klasy VA SP 2

2. wyróżnienie dla klasy IA ze Szkoły Podstawowej nr 2 za piękne i kolorowe prace, trud włożony w ich przygotowanie oraz samodzielność wykonania.